Image Alt

O nas

Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna

Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego (SPE) to organizacja pozarządowa skupiająca przede wszystkim etnografki i etnografów. Powstała w 2006 roku. Realizuje projekty badawcze, dokumentacyjne, edukacyjne, kulturalne i popularyzatorskie. Zajmuje się kulturą tradycyjną i współczesną.

SPE to etnografki i etnografowie, którym się chce!

Jesteśmy otwarci na współpracę, zapraszamy do zapoznania się z naszymi działaniami i kontaktu. Znajdziecie nas na stronie www, Facebooku i Youtubie.

Zespół projektu

Badaczki:

 

Anna Bińka – absolwentka etnologii i psychologii stosunków międzykulturowych, prezeska Stowarzyszenia “Pracownia Etnograficzna”. Inicjatorka i koordynatorka projektów popularyzujących antropologię oraz łączących badania etnograficzne z animacją lokalną.

 

 

 

Justyna Orlikowska – antropolożka, edukatorka i badaczka. Członkini SPE od 2009 roku. Zaangażowana w projekty dotyczące szeroko pojętego dziedzictwa kulturowego, lokalnych tradycji i kultur regionalnych, a także projekty dotyczące wielokulturowości, oraz współczesnych nurtów antropologii. Prywatnie śpiewa muzykę kameralną i uprawia taijiquan.

 

 

 

Helena Patzer – antropolożka, adiunktka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Jej zainteresowania badawcze obejmują: migrację, transnarodowość, miasto i dziedzictwo. Członkini Zarządu Stowarzyszenia „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego.

 

 

 

Olga Płuciennik – antropolożka, edukatorka i animatorka m.in. w Stowarzyszeniu “Pracownia Etnograficzna”, “Pracownia Aktywnego Działania Półpiętro”, badaczka, pracuje z dziećmi, młodzieżą, seniorami i uchodźcami. W wolnych chwilach biega po górach i podróżuje.

 

 

 

Małgorzata Wojtaszczyk – absolwentka Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW, doktor nauk o Ziemi w zakresie geografii politycznej, uczestniczka licznych badań terenowych w Polsce i za granicą. Od 2019 roku współpracuje ze Stowarzyszeniem “Pracownia Etnograficzna”. Miłośniczka Warszawy.

 

 

Grafika i skład:

 

Karolina Kotowska – graficzka freelancerka, pracuje głównie przy projektach edukacyjnych, społecznych i kulturalnych, przeważnie dla instytucji kultury i organizacji pozarządowych. Projektuje głównie książki, ilustracje, identyfikacje wizualne. Mieszka na Suwalszczyźnie.
www.karokoto.com

 

 

Oprogramowanie strony www:

 

 

Grzegorz Bińka – Absolwent Geologii na Uniwersytecie Warszawskim, ze specjalnością Hydrogeologia. Od 2011 zajmuje się tworzeniem aplikacji internetowych, również od 2011 współpracuje ze „Stowarzyszeniem Pracownia Etnograficzna”. Poza tym Tata małej Igi, Instruktor ZHP, Motocyklista, interesuje się astronomią, lotnictwem, elektroniką, informatyką i podróżami.

 

 

Redakcja językowa:

Ewa Pietraszek